fbpx

Siyah Kitap olarak,

yazarıyla, yayıneviyle, okuruyla, kitaplarıyla on binlerce renk, koku, ses barındıran yayıncılık dünyasına biz de bir şeyler katabilir miyiz, bu muhteşem bahçeye rengimizi, kokumuzu, sesimizi ekleyebilir miyiz diye düşündük ve huzurlarınıza çıktık…

Ne Yapmak İstiyoruz?

Nitelikli yerli ve yabancı yazarları, hangi dünya görüşüne mensup olurlarsa olsun, bu çatı altında toplamak.

Kendi mahallelerine sıkışıp sesini duyurma olanağı bulamamış değerli isimlerin eserlerini geniş kitlelere sunmak, aradaki aşılmaz sanılan duvarların kaldırılmasına edebiyat aracılığıyla katkıda bulunmak.

Türkiye’nin entelektüel birikiminin toplandığı bir havuz oluşturmak ve bu birikimi okurlarımızla paylaşmak.

Edebiyatla birlikte, tarih, din, siyaset, ekonomi, psikoloji, felsefe ve sosyoloji gibi temel konularda uzman kişilerce kaleme alınmış ufuk açıcı eserler yayınlamak.

Dün ve bugüne dair iyi kitapları size sunmaya çalışırken, dikkatinizi geleceğe çekmek istiyoruz.

Siyah Kitap olarak, dünyanın ilgisini geleceğe, bedenin yanı sıra zihnin olanaklarına kaydırdığı günümüzde, ülkemizde henüz değerinin yeterince anlaşılamadığını düşündüğümüz, özellikle fütürizm, bilim kurgu, polisiye edebiyat, fantastik eserler ve popüler bilim alanlarına hak ettikleri değeri teslim etme konusunu önemsiyoruz.

Elbette gezi, kültür-sanat, eğlence ve popüler kültür gibi alanlarda da faaliyet gösterecek, toplumun geniş kesimlerinin beklentisine cevap vereceğine inandığımız eğlenceli, ilginç kitaplar da yayınlayacağız.

Tüm bunları yaparken; kitaplarımızın içeriğinden kapağına, uzman editör, çevirmen ve tasarımcılar tarafından yayına hazırlanması, objektif ve hiçbir görüşü rencide etmeyen bir dille yazılmış olması temel düsturumuz olacak.